105 اثر به مرحله دوم دوسالانه ملی مجسمه سازی راه یافت

تهران-ایرنا- دبیر هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران از مرحله نخست انتخاب آثار هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران خبر داد.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا از دفتر هنرهای تجسمی ،کورش گلناری اظهار داشت: انتخاب اولیه آثار بر اساس مستندات تصویری و بیانیه هنرمندان از بین 656 اثر ارسالی در بخش مسابقه انجام شد که حاصل انتخاب این مرحله 105 اثر از 81 هنرمند است.
همچنین تعدادی اثر از هنرمندان مطرح کشور به عنوان هنرمندان مدعو در کنار آثار انتخاب شده به نمایش گذاشته خواهد شد.
گلناری خاطرنشان کرد: انتخاب اثر از روی عکس یا مدل سه بعدی انجام شده است و در روزهای نهم و دهم شهریورماه آثار هنرمندان در موزه هنرهای معاصر تهران بازبینی مجدد خواهد شد و طبعا آثاری که از کیفیت اجرایی لازم برخوردار باشند به نمایشگاه راه خواهند یافت.
گلناری در ادامه گفت: موزه هنرهای معاصر تهران وسعت و ظرفیت موزه های امروزی را ندارد و این موضوع محدودیت هایی را برای راهیابی آثار بیشتر به دوسالانه ایجاد کرد. موزه هنرهای معاصر تهران موزه ای مدرنیستی است و با کیفیت نمایشی موزه های معاصر امروزی تفاوت بسیاری دارد، از طرفی مکانی با استاندارد لازم و بهتر از آن هم سراغ نداشتیم.
دبیر هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران ضمن قدردانی از کلیه هنرمندانی که با طراوت و انگیزه زیاد آثارشان را برای دوسالانه هفتم ارسال کرده اند، گفت: هنرمندان بسیاری به خاطر محدودیت مکان نمایش از راه یابی به نمایشگاه محروم شدند وامیداست در سال های آتی بتوان به مکان هایی حداقل با معیار فضاهای نمایشگاهی منطقه دست یافت.
شورای انتخاب آثار هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران متشکل از ریما اسلام مسلک، محمد پرویزی، هلیا دارابی، کامبیز صبری و محمود محرومی است.
هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران با تم 'وضعیت' از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر شهریور و مهرماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.
فراهنگ**9338**1823 خبرنگار:صدیقه بهارلو** انتشار: طاهره نبی اللهی