دو خبر از حوزه هنرهای تجسمی

درس‌گفتار وضعیت، تغییر و تاویل‌پذیری در هنر با حضور بهرنگ صمدزادگان در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، دومین درس‌گفتار همایش بین‌المللی هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران با عنوان «وضعیت، تغییر و تاویل‌پذیری در هنر معاصر» با حضور بهرنگ صمدزادگان - مدرس هنر - 20 و 27 تیرماه از ساعت 10 تا 12 صبح و 14 تا 16 عصر در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این درس‌گفتار می‌توانند در ساعت‌های یادشده به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.

همایش بین‌المللی هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی معاصر تهران با هدف گسترش افق‌های اندیشگی دوسالانه، کمک به تبیین درون‌مایه و گشودن منظرهای نو در حوزه پژوهش و آموزش مجسمه‌سازی کشور، در قالب تعدادی درس‌گفتار، ‌نشست‌، همایش، نمایش فیلم و انتشار کتاب طراحی شده است. این همایش در راستای سیاست‌های کلی دوسالانه هفتم مبنی بر افزایش بازه زمانی فعالیت اندیشگی دوسالانه، حفظ پویایی جامعه هنری در ارتباط با دوسالانه و کار نظری ماندگار در محدوده زمانی از اعلام فراخوان آغاز شده و تا پایان دوسالانه تداوم خواهد داشت تا به برقراری پیوستگی معنایی دوسالانه کمک کند.

هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران با تم «وضعیت» از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر شهریور و مهرماه امسال در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.

~.~.~.~.~.~.~.~.~

اعضای  نشست تخصصی «کپی یا اقتباس، چالشی در هنر معاصر» معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، بنا بر ضرورت چالش‌ها و مباحث مطرح‌شده اخیر در عرصه هنرهای تجسمی، این نشست با حضور بهروز دارش، ابراهیم حقیقی، احمدرضا دالوند، اصغر کفشچیان‌مقدم، جمشید حقیقت‌شناس، کوروش گلناری و نماینده اداره کل حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری مجتبی آقایی برگزار می‌شود.

این نشست با چند محور اصلی با عنوان‌های «تعاریف و چالش‌ها»، «بررسی آثار نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر» و ... 24 تیرماه ساعت 17 در سینما تک موزه هنرهای معاصرتهران برگزار می‌شود.

لینک خبر:

http://ptlab.khabarfarsi.com/alert/link?lid=ii3/1SYjOSPxXuQ%2Byd6uSZ3nQ1%2BxuubBg6ed%2BrSEvyJJ3TmPSXM8sQrjvR4NEa0g1CCgvdJYVF/0sW0/TdpBxfiPbtclAO8i24lEP5jkBKlM5XpE9cDeRmSs1TTvA4T6WovQ/ewAC%2Bn%2BrSWtIM1XYWl2IwEjTC/9kMrsBYvEH26cn32m1SAAjhrqz4T9IcuIprJgTJk/OceqVt4nPJ47pVgm7O9SDo1RcQwjV%2Ba718ADCf2kmabt7u0pEsP/0rXYoEAl/0g/2/WgFjcOyj9dHm8mKSWmcLOOEU9KVNAXWPZeXqyd4AVHVqxrMTx3zdKT9niiBBSDPHSl6H3E/TnWki2dcQ%3D%3D