مجسمه‌سازان «چهارسوی خیال» را به خانه هنرمندان آوردند

پنجمین نمایشگاه گروهی «چهارسوی خیال» به همت انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، پنجمین نمایشگاه گروهی «چهارسوی خیال» به همت انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران جمعه ۲۲ تیر ماه در نگارخانه‌های ممیز، زمستان و پاییز خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه «چهارسوی خیال» در این دوره در مقایسه با سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است. در این نمایشگاه ضمن اینکه تعداد هنرمندان شرکت ‌کننده افزایش پیدا کرده است برخی از استادانی که پیشتر در این نمایشگاه شرکت نمی‌کردند این بار از این نمایشگاه استقبال کردند و آثار آنها در این نمایشگاه ارایه شده است.

نگار نادری پور رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران نیز در مراسم افتتاح نمایشگاه «چهارسو خیال» عنوان کرد: نمایشگاه «چهارسوی خیال» رویدادی است که از طرف انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران مختص به اعضای انجمن برگزار می‌شود و برای برگزاری هر دوره این نمایشگاه از تمام اعضا برای شرکت در این نمایشگاه دعوت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: برگزاری این نمایشگاه فرصت مغتنمی است تا گستره توانمندی و تنوع گرایشات و قابلیت‌های جامعه مجسمه‌سازی ایران را به معرض نمایش بگذاریم و عرصه فعالیت و امکانات بصری و بیانی این هنر را نمایان سازیم.

به گفته رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، در این نمایشگاه هر هنرمند با یک اثر شرکت کرده است و ۱۱۰ اثر در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است که در صورت تمایل هنرمندان، آثار قابل فروش خواهند بود.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه، گیتی سیف یکی از هنرمندان شرکت کننده در این دوره سردیسی را که از عزت‌الله انتظامی خلق کرده بود به خانه هنرمندان ایران اهدا کرد.

پنجمین نمایشگاه گروهی «چهارسوی خیال» تا دوم مرداد در خانه هنرمندان ایران دایر است